Неизвестни факти за отглеждане на рапица

Неизвестни факти за отглеждане на рапица

Неизвестни факти за отглеждане на рапица

Blog Article

Колкото е по-богата реколтата, която сте събрали от лехите, толкова по-бедна става земята, на която тя е отгледана – това е законът на равновесието.

В природното земеделие се използва още един начин на есенна обработка на почвата – засяват се сидерати. Почвата се разрохква, сидератите се засяват.

При нападение от брашнеста мана по всички зелени части на рапицата се появяват петна, покрити с налеп, постепенно петната разрастват и обхващат цялата повърхност - растителните тъкани жълтеят и прегарят преждевременно.

Улеснява и натоварването, ако изнасилването е внесено преди житото. Отново, това може да има отрицателно въздействие върху добива. В този случай изцяло зависи от фермера дали ще избере по-практични условия на труд или възможно най-висока печалба.

Невъзможно е да я срещнете в естествени условия. Експертите смятат, че рапицата е отгледана за първи път в Средиземноморието.

ДК ЕКСАЙТЕД – Ново поколение средноранен конвенционален хибрид с изключително висок добивен потенциал и стабилност на добива. Отличава се с бързо развитие през есента, което позволява гъвкавост по отношение на сеитбата, устойчивост на ниски температури, толерантност към жълта вироза и фома и много добро маслено съдържание.

Друга характерна особеност на хибридите ДЕКАЛБ® е устойчивостта на разпукване на шушулките, която е свързана с високите добивни резултати и гъвкавостта при жътва.

За изчисляването на интензивността на сеитба, изборът на хибрид ведно с времето за сеитба също е от решаващо обработване на рапица значение.

За бърз растеж в дълбочина на корена трябва да се избягва уплътняване на почвата. Необходима е равномерна повърхност на почвата.

Земя. Рапицата може да расте в почти всяка почва. Това растение се отглежда дори в най-бедната почва.

Оптималната гъстота на растенията зависи от тяхната характеристика

През есента се развива трето поколение на неприятеля. Възрастните оси летят до края на октомври и снасят яйцата си по семеделите и първите същински листа. Младите лъжегъсеници се хранят по долната страна на листата, като ги нагризват под формата на малки ямички.

… бяло сорго, червено сорго, сафлор, фий, боб мунг, просо, ориз, рапица

Фома тук не е релевантен патоген, тъй като инкубационният период на тази болест е по-дълъг от вегетацията на пролетната рапица.

Report this page